ضد یخ بتن چیست؟

هرسال با فرا رسیدن فصل سرما در پاییز و زمستان کسانی که به هر طریق با بتن و سیمان کارشان در ارتباط است با مشکلاتی از قبیل یخ زدگی بتن مواجه می شوند و این برای انها و روند کارشان بسیار نگران کننده است. درصورتی که با رعایت چند نکته ساده و استفاده از محصولاتی معمول با نام ضد یخ بتن می توان به راحتی از این موارد جلوگیری کرد و در فصل سرما هم ساخت و ساز را بدون چنین دردسر هایی انجام داد، البته انواع مختلف ضدیخ بتن وجود دارد و برای استفاده از هرکدام این محصولات باید میزان مصرف و نحوه استفاده از ضد یخ بتن را به خوبی رعایت کرد.

با افزودن ضد یخ به بتن، واکنشی به نام هیدراسیون ( واکنشی که سیمان در زمان مواجهه با اب دچار ان می شود ) که در حال وقوع است با سرعتی چند برابر سرعت معمول خود انجام میگیرد علاوه بر این تاثیر موثر اضافه کردن ضد یخ به بتن نوعی گرما در مخلوط بتن ایجاد میکند که از یخ زدگی بتن حین کار جلوگیری خواهد کرد.

یکی دیگر از تاثیرات مطلوب و مورد پسند برای مهندسین سازه و پیمانکاران که با اضافه کردن این محصول چه در حالت پودری و چه در حالت مایع رخ میدهد افزایش سرعت در گیرایی بتن است که منجر به افزایش سرعت در استفاده بتن برای سازه می شود.

گاهی برخی افراد به جای استفاده کردن از انواع ضد یخ بتن جایگزین هایی مثل افزودنی های زودگیر یا همان تندگیر بتن استفاده می کنند که در اینجا به انها توصیه می شود اگر هدفتان جلوگیری از یخ زدگی است باید از محصولی استفاده کنید که علاوه بر سرعت دادن به کار منجر به کاهش نقطه انجماد بتن شود.

ضد یخ بتن پودری

دقیقا کار و مبنایی که ضد یخ پودری بر اساس ان از یخ زدن بتن جلوگیری میکند، تولید کردن و ایجاد گرما در مخلوط بتن و در نتیجه ان سرعت بالاتر در گیرایی بتن برای استفاده ان در سازه ها است. در تولید این نوع، از ترکیب های دارای نمک های معدنی و کلسیم کلراید خالص با نسبت هایی خاص استفاده می شود به همین دلیل باید یک نکته مهم و ضروری را همواره مدنظر داشته باشیم که استفاده از ضد یخ بتن پودری در بتن های مسلح به علت انکه بر پایه یون کلراید هستند مجاز نمی باشد.

فروش ضد یخ بتن پودری، قیمت ضد یخ پودری برای بتن

ضد یخ بتن مایع

در تولید ضد یخ بتن مایع از ترکیب هایی که بر پایه نیتریت سدیم و کلسیم هستند استفاده می شود. این نوع نیز مانند وظیفه عمومی ضد یخ ها باعث ایجاد گرمازایی در مخلوط بتن شده و با سرعت بخشیدن به روند کار باعث زودتر گرفتن بتن می شود. از مزیت هایی که ضد یخ مایع بتن را برتر می سازد می توان به سازگار بودن با انواع بتن حتی بتن های مسلح اشاره کرد.

فروش ضد یخ مایع، تولید کننده ضد یخ مایع

ممکن است به دنبال چنین مطالبی باشید :

ضد یخ فاقد کلر

ضد یخ حاوی یون کلر

ترکیبات ضد یخ بتن، بتن ریزی در هوای سرد، قیمت ضد یخ بتن، تولید کنندگان ضد یخ بتن، کارخانه تولید ضد یخ پودری بتن، انواع ضد یخ بتن، ضد یخ مایع بدون کلراید، ضد یخ مایع بتن با کلراید، ضد یخ مایع سیمان، مایع ضد یخ، ضد یخ ملات پودری، لیست قیمت انواع ضد یخ بتن