وقتی نام از شاتکریت به میان می اید در میان متخصصین این زمینه مواردی مطرح می شود. گاهی با تعریفی چون: به بتنی که با فشار باد ساخته می شود و حاوی سنگدانه هایی با حداکثر اندازه 10 میلی متر است گفته می شود که برای جایگزین کردن و بازیابی دوباره قسمت هایی است که از دست رفته اند، همچنین برای جلوگیری از اسیب هایی که ممکن است در اینده به وجود بیاید مناسب است. به دلیل این که در ساخت از نسبت های کم اب و سیمان استفاده می شود برای جایگزینی در قسمت های عمودی و بالاسری کاملا مناسب است . ( اگر کار بتن ریزی،قسمت های بتنی اسیب دیده و یا بازسازی های ساختمانی دارید می توانید برای مشاوره و انتخاب بهترین افزودنی های بتن به ما اعتماد کنید ) همچنین در دیگر تعاریف ممکن است صحبت از تندگیر کننده پودری شاتکریت به میان بیاید که البته در نهایت منظور شاتکریت کردن است که این افزودنی در این عمل بسیار سریع و موثر عمل کرده و با تسریع واکنش هیدراتاسیون سیمان گیرش اولیه را بی نهایت سریع می کند.

روش استفاده از نمونه ای زودگیر کننده پودری بتن جهت شاتکریت :

  • روش خشک : در این روش افزودنی به همراه دیگر اجزاء بتن بدون آب مخلوط می شود و توسط دستگاه پاشش با استفاده از فشار باد به بیرون پاشیده میگردد. مخلوط حاصل پس از خروج از شلنگ، با آب مخلوط شده و به صورت ملات روی سطح مورد نظر پاشیده می‌شود.
  • روش تر : در این روش بتن بدون افزودنی مخلوط شده و پس از پمپ شدن، تندگیر شاتکریت بر روی آن به میزان لازم پاشیده می‌شود.

تندگیر شاتکریت Plastit Sprayset را می توان به عنوان یکی از نمونه های خیلی مناسب، باکیفیت، دارای قیمت عالی تندگیر شاتکریت، به صورت پودر خاکستری روشن،افزایش چسبندگی اجزا بتن،با محدوده مصرفی 2 تا 7 کیلوگرم به ازای هر صد کیلو مواد سیمانی، رفع ریزش در خاک های ریزشی و مرطوب نام برد.

تندگیر شاتکریت، قیمت تندگیر شاتکریت، زودگیر پودری