اسپیسر چیست ؟

احتمالا همگی شما که این مطلب را مطالعه می کنید برای یکبار هم که شده در خیابانی شاهد کندن زمین برای ایجاد پی ساختمان بوده اید و در احتمال بالاتر خود شما نیز با کارهای ساختمانی و عمرانی سرو کار دارید شاید برای شما مخاطبین عزیز نیازی به تعریف اسپیسر وجود نداشته باشد پس به طور خلاصه برای شما می گویم که در محاسبات سازه ای که توسط مهندسین انجام می گیرد ابعاد هر سازه بتنی و نیز میزان پوشش بتن بر روی میلگردهای پی ساختمان به طوری انجام می شود که دارای بیشترین استحکام در کل سازه تولید شده باشد.اسپیسرها باعث خواهند شد تا میلگردها درست درجایی که برای انها تعیین شده است قراربگیرند در نتیجه مقاومت سازه بتنی به انچه برایش محاسبه شده بسیار نزدیک خواهد شد.

گاهی در اثر نفوذ اکسیژن،کلر،سولفات ها،رطوبت و از این دست به داخل بتن در تماس با میلگردها، انها دچار خوردگی و فساد خواهند شد پس برای جلوگیری از این عمل نحوه اجرا و کار در بتن ریزی بسیار مهم خواهد بود تا بتوان عمر سازه ساخته شده را بالا برد، بهترین عمل برای اجرای درست بتن ریزی استفاده از اسپیسر ها در ساختمان سازی است.

انواع اسپیسر 

دو نوع متداول از اسپیسر ها در بازار موجود می باشد که هر کدام مزیت های خاص خود رادارند. برای اطلاع می توانید در سایت در این باره مطالعه کرده و یا تماس بگیرید.

اسپیسر بتنی، فروش اسپیسر بتنی،قیمت اسپیسر بتنی

 

اسپیسر پلاستیکی، قیمت اسپیسر پلاستیکی

استفاده و خرید اسپیسر 

برخی از سازندگان به جای استفاده کردن از این محصول که دارای طرح ها و ابعاد معین است از جایگزین هایی چون سنگ ریزه، کاشی و سرامیک، موزاییک و یا قطعاتی مشابه استفاده می کنند و این گونه فکر می کنند که خرید اسپیسر بتن از تولید کننده اسپیسر کاری بیهوده است اما این کار علاوه بر انکه باعث پایین امدن دقت کار خواهد شد از طرفی نیز باعث اتلاف وقت، نیروی انسانی و حتی گاهی افزایش هزینه ها است.

برای مناطق زلزله خیز مانند ژاپن، ایران، یونان، کالیفرنیا و نیز در محیط هایی با اب و هوا مرطوب یا هر شرایطی که باعث خوردگی و یا فساد فلز بشود مثلا ساختمان هایی که در مجاورت دریاها و اب شور ساخته می شوند استفاده از اسپیسر بتن امری واجب و ضروری می باشد.

نام های مشابه برای این محصول: لقمه بتن، کاور بتن،کاور میلگرد، فاصله انداز بتن، فاصله نگهدار بتن و …

برای داشتن اطلاعات درمورد موارد زیر می توانید تماس بگیرید:

قیمت اسپیسر بتن، لیست قیمت اسپیسر پلاستیکی،اسپیسر میلگرد،فروش اسپیسر، کارخانه تولید کننده اسپیسر